Wystawa Jedyna Taka Mama – reportaż video (Maks Studio)

Cudowna pogoda, tłumy ludzi, największe centrum handlowe w Polsce i to wszystko 26. maja, czyli w dzień w którym wszystkie mamy mają swoje święto. Piękniejszego otwarcia wystawy Jedyna Taka Mama nie mogliśmy sobie wymarzyć. 

Macierzyństwo kobiet z niepełnosprawnością to temat tabu, o którym się nie rozmawia. Widok mamy z niepełnosprawnością wciąż budzi kontrowersje, wciąż zaskakuje… A przecież niepełnosprawność nie definiuje tego jakimi jesteśmy ludźmi i z całą pewnością nie jest przeszkodą w byciu dobrym i odpowiedzialnym rodzicem. Z zakorzenionymi gdzieś tam głęboko stereotypami na temat osób z niepełnosprawnością ciężko jest wygrać, ale próbujemy, nie poddajemy się.

Wystawa Jedyna Taka Mama, której organizatorem jest Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy to nasz kolejny projekt, którym chcemy zwrócić uwagę na potrzeby kobiet z niepełnosprawnością. To projekt, który promuje macierzyństwo nie ma barier. To projekt, który pokazuje, że wózek, kula czy proteza nie czynią gorszą mamą. To projekt, który… No właśnie sami zobaczcie

Podobne wpisy