Wystawa Jedyna Taka Mama – oficjalne otwarcie za nami

26. maja w Galerii Arkadia w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Jedyna Taka Mama, której organizatorem jest Urząd Dzielnicy Wola, a pomysłodawcą Fundacja Jedyna Taka. Wystawę można tam jeszcze oglądać do 9. czerwca.

Maj – miesiąc, w którym wszystkie mamy mają swoje święto. To właśnie wtedy fotografie z Jedynymi Takimi Mamami pojawiły się przy wejściu głównym do centrum handlowego, wzbudzając ogromne zainteresowanie zarówno wśród dorosłych jak i dzieci.

Na planszach zostały zaprezentowane zdjęcia 15 kobiet z niepełnosprawnością ruchową, które wraz ze swoimi dziećmi wzięły udział w sesjach zdjęciowych w Warszawie, Gdańsku, Dzierżoniowie i Krakowie, poprzedzonych castingiem internetowym.

Jedyna Taka Mama to innowacyjny projekt, który ma wspierać kobiety realizujące się w macierzyństwie oraz zainspirować te panie, które chciałyby założyć rodzinę, ale mają przed tym pewne obawy. Fundacja Jedyna Taka pragnie udowadniać, że osoby z niepełnosprawnością mogą normalnie funkcjonować i realizować się w wielu dziedzinach, w tym w rodzicielstwie.

Znalezienie przystosowanego gabinetu ginekologicznego, lekarza, który uczciwie potraktuje pacjentkę z niepełnosprawnością, sprzętu ułatwiającego transport niemowlaka czy – po prostu – szpitala gdzie kobieta z niepełnosprawnością będzie mogła urodzić dziecko, to ogromne wyzwanie i problem, który niełatwo przeskoczyć.

Zadaniem wystawy Jedyna Taka Mama jest promocja macierzyństwa bez barier, zmiana wizerunku kobiet z niepełnosprawnością oraz pokazanie, że każda kobieta bez względu na sposób poruszania się ma prawo do tego by być mamą. Ma ona również zwrócić uwagę na potrzeby kobiet z niepełnosprawnością i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

Dziękujemy Wszystkim 15 mamom oraz ich dzieciom za udział w wystawie, zarówno tym przybyłym jak i tym uwiecznionym na zdjęciu. Podziękowania kierujemy również do Krzysztofa Strzałkowskiego – Burmistrza Dzielnicy Wola i całego Zarządu – organizatorów wystawy – za przemiła współpracę, a także do Dyrektora Arkadii – partnera głównego – za użyczenie wnętrz galerii na potrzeby wystawy oraz zaproszenie na słodki poczęstunek w dniu wystawy do restauracji Street. Dziękujemy Basilur Tea Poland, Sunrise Medical oraz Beauty Partner – DOUGLAS za zaangażowanie i upominki dla przybyłych na wystawę mam. Dziękujemy partnerom Fundacji: Quickie Wheelchairs, SOD – Janiszewski, superoslony.pl, Czerkawski Odszkodowania za Waszą nieocenioną pomoc. Dziękujemy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Stowarzyszeniu „Cool-awi”, ASDON, AGENCJI ZATRUDNIENIA SOD-JANISZEWSKI „TASMAN BY SOD”, Fikołki Sala Zabaw Arkadia, Luna Dream, Skołowani, Maks Studio, a także Studio IP Studio castingowe i fotograficzne, Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCH, U Fryzjerów, Studio Arena, Anapt, Dudzik, The Perfect Choice, Marta Woźniak Fotografia, Renata Goraczko, Magia Fryzur Matrix, , Łagowska Photography, Art Makijaż Kursy Makijażu i Stylizacji za ogromne wsparcie – bez Was to by się nie udało. 

Podobne wpisy