Wybory Miss Polski na wózku 2015

Ogłaszamy wyniki Miss Polski na Wózku 2015

  • tytuł komplementarny Miss Mediów Integracji – Julita Kuczkowska
  • Miss Foto – Joanna Krzemieniewska
  • Miss Popularności – Katarzyna Szot
  • Miss Publiczności – Katarzyna Kozioł
  • II Vice Miss  (II vicemiss Poland Wheelchair 2015) – Katarzyna Szot
  • I Vice Miss  (I Vicemiss Poland Wheelchair 2015) – Joanna Krzemieniewska
  • Miss Polski na Wózku  (Miss Poland Wheelchair 2015) – Katarzyna Kozioł

Wszystkim finalistkom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie Miss Polski na Wózku. Gratulujemy naszym przepięknym Miss, a także reszcie dziewczyn!

fot. Szymon Anapt Siwak

Organizator Konkursu: Fundacja Jedyna Taka,

Współorganizatorzy konkursu: Urząd Miasto Stołeczne Warszawa oraz Bemowskie Centrum Kultury art.bem, Stołeczna Estrada

Patronat honorowy: Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, Rzecznik ds. osób z niepełnosprawnością Jarosław Duda

Gala Finałowa 2015

Wybory Miss Polski na Wózku to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane przez Fundacja Jedyna Taka. Celem wyborów jest zmiana wizerunkowa kobiet z niepełnosprawnością. Fundacja poprzez swoje działania podkreśla, że każda kobieta, niezależnie od motoryki, ma prawo czuć się piękna. Może być tym kim chce i realizować się w swoich pasjach, będąc traktowaną przez społeczeństwo jako pełnoprawna kobieta. Ograniczenia są w głowie.

Finałowa dwunastka zaprezentuje się na scenie w trakcie Gali, by olśnić widzów swoją urodą. Dziewczyny powalczą o tytuł najpiękniejszej, prezentując swoje wdzięki, urodę i piękno duszy. Zaprezentują się w specjalnie przygotowanej choreografii, a także odpowiedzą na specjalnie przygotowane pytania. Całe wydarzenie zostanie poprowadzone przez Conrado Moreno, którego hiszpański temperament rozgrzeje scenę do czerwoności.

Komu Julia Torla – Miss Polski na wózku 2014 przekaże koronę? Dowiemy się już 25. lipca.

Gala Finałowa to nie tylko piękne finalistki – to także występy gwiazd! W tym roku Galę umili nam występ Artura Chamskiego, piosenkarza i aktora związanego z Teatrem Buffo. Oprócz niego wystąpi także Marek Kaliszuk, aktor i wokalista. Wprowadzi on widzów w odpowiedni nastrój i umili oczekiwanie na werdykt jury. To jednak nie koniec! Gwiazdą wieczoru będzie Donatan i Cleo, których słowiańskie utwory wzburzą krew w żyłach widzów i porwą do tańca!

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku to przedsięwzięcie pełne emocji. Świetna muzyka, piękne kobiety i dobra zabawa – to kwintesencja udanego sobotniego wieczoru.

miss polski na wózku 2015

Wybory Miss Polski na Wózku 2015 to trzecia już edycja wyjątkowych wyborów, mających za zadanie zmieniać wizerunek osób z niepełnosprawnością! Fundacja Jedyna Taka działa na rzecz zmiany wizerunku kobiet z niepełnosprawności. Wierzymy, że każda dziewczyna może być piękna – niezależnie od tego jaka jest jej motoryka! Zachęcamy do dbania o swój wygląd i pielęgnowania pewności siebie, zgodnie z zasadą, że każda z nas jest jedyna taka!

W tym roku głosowanie na Miss trwało miesiąc. Internauci mieli za zadanie wybrać dziesięć kandydatek, które przejdą do finału. Poprzez głosowanie SMS zapewnili wybranym dziewczynom możliwość przeżycia wyjątkowej przygody i zawalczenia o tytuł najpiękniejszej. Dodatkowo jury przyznało dwie dzikie karty, umożliwiające wejście do finału kolejnym dziewczynom.

Już 17. lipca zaczynamy Warsztaty Miss! W ich trakcie finalistki będą uczyć się choreografii, wezmą udział w sesjach zdjęciowych czy spotkaniach z coachem. Warsztaty to wspaniała przygoda, ale też ciężka praca – wszystko po to, by jak najlepiej zaprezentować się w trakcie Gali Finałowej! Dbamy o równość i integrację, dlatego zapewniamy kandydatkom przystosowany nocleg, wolontariuszy całą dobę oraz aktywności uwzględniające ich możliwości. Choreografia przemyślana jest tak, by każda z kandydatek, niezależnie od poziomu mobilności, mogła zaprezentować się jak najlepiej. To doskonale wyraża nasze poglądy: wszystkie jesteśmy piękne, wszystkie zasługujemy na wartościowe życie. Nie popieramy bezmyślnego zachwytu, a akcje kierujące się hasłem: wszystko wedle możliwości. Wierzymy w misję, jaką niosą ze sobą Wybory Miss Polski na Wózku 2015! Tu liczy się piękno – twarzy, ale też ducha.

Wszystkich zainteresowanych Wyborami Miss Polski na Wózku zapraszamy na Galę Finałową! Już 25. lipca o godzinie 20.00 w Warszawa – Bemowo odbędzie się wyjątkowy spektakl. Dziewczyny zaprezentują się na scenie i na pewno olśnią nas urodą! Wydarzenie dopieści Conrado Moreno – tegoroczny prowadzący. Natomiast w trakcie gdy specjalnie powołane jury będzie się naradzać – wieczór umili występ… Donatana i Cleo! Spodziewamy się wybuchu energii i szalonego poziomu kobiecości na scenie. Tyle pięknych kobiet!

W 2013 roku Miss Polski została ognistowłosa Olga Fijałkowska, kobieta pełna pasji o niesamowitej urodzie i dobrym sercu. W roku 2014 tytuł został przekazany Julii Torli, delikatnej brunetce i rozmarzonych oczach, kochającej sport i prowadzącej intensywne życie. Kto otrzyma koronę w tym roku? Dowiemy się na Gali! A powalczą o nią: Katarzyna Szot, Joanna Perlińska, Joanna Krzemieniewska, Katarzyna Sosnecka, Małgorzata Perlińska, Katarzyna Kozioł, Julita Kuczkowska, Aleksandra Suska, Natalia Szurgaj, Kinga Kąkol oraz dwie zdobywczynie dzikich kart.

Zapamiętaj tę datę: 25. lipca 2015! Dowiemy się jak wygląda nowa Miss Polski na Wózku, a także I Wicemiss, II Wicemiss, Miss Foto, Miss Publiczności i Miss Popularności!

finalistki

Ogłaszamy wyniki Miss Polski na Wózku 2015 – poniżej prezentujemy dwanaście finalistek, które przejdą do finału i tam zawalczą o koronę tej najpiękniejszej – o koronę Miss Polski na Wózku 2015! Dziesięć spośród finalistek zostało wybranych za pomocą głosowania SMS. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierali swoje kandydatki! Dwie dziewczyny – Aleksandra Ulerych i Patrycja Rutkowska – przeszły do finału za pośrednictwem Dzikich Kart, wybranych przez jury. O wyborze decydowała ich uroda, a w skład komisji weszły m. in. osoby zawodowo związane z modelingiem – pośrednio i bezpośrednio. Oto lista jury: Anna Ładny- Nobodysperfect, agencja modelek, Sebastian Wolny- Studio IP, Dawid Fuz- 13w13, Michał Mazur- Urząd stołeczny Warszawa, Katarzyna Wojtaszek- fundacja Jedyna Taka.

Komu Julia Torla, Miss Polski na Wózku 2014, przekaże koronę? Dowiemy się już w lipcu. Tymczasem gratulujemy wszystkim uczestniczkom – pamiętajcie, że wszystkie jesteście jedyne takie, wyjątkowe i niepowtarzalne!

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami finalistek i do kibicowania wybranym w trakcie Gali Finałowej – już 25. lipca w Warszawie! Oto dziesięć uczestniczek z największą liczbą głosów:

Fotorelacja z posiedzenia jury, w trakcie którego przyznano Dzikie Karty

Organizator Konkursu

jedyna taka logo

Partnerzy Fundacji

Patronat medialny

Oficjalnymi Partnerami konkursu III Wyborów Miss Polski na Wózku 2015 są:

darczyńcy

Wsparcie organizacyjne

makijaże

O makijaże zadbali makijażyści firmy