Przekaż darowiznę KRS 0000453750
Newsletter

Dni małego lotnictwa - Bemowo 2014

Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Aeroklub Warszawski i Centrum Usług Logistycznych „Lotnisko Warszawa-Babice”, byli organizatorami  Dni Małego Lotnictwa, organizowanych pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Była to już 12 edycja, w której Fundacja Jedyna Taka miała przyjemność uczestniczyć.


Motolotniarstwo to bardzo interesujące zajęcie, każdy może spróbować swoich sił i wznieść się ponad chmury za pomocą małego samolociku. Obserwując zawody z pozycji osoby jeżdżącej na wózku, możemy stwierdzić iż jest to kolejna dziedzina w której osoby z niepełnosprawnością mogą być aktywne. Modelem steruje się za pomocą kokpitu, trzymanego w rękach. Samoloty są lekkie i styropianowe. Jedynym problemem może być moment w którym nasz model ulegnie zderzeniu bądź awarii i trzeba będzie "pobiec" w pole aby go przynieść do naprawy. Myślę iż tak niewielka pomoc asystenta dodatkowo wpłynie na integrację i nie będzie dla nikogo problemem. Wspaniali ludzie którzy zajmują się tym i organizatorzy spisali się na medal. Dziękujemy iż mogliśmy być z Wami i wręczać nagrody dla Najlepszych. Gratulujemy Wszystkim załogom i życzymy dalszych sukcesów.

Impreza odbyła się 31 sierpnia br. na lotnisku Bemowo (dojazd na start – ulicą Księżycową, od strony Chomiczówki).

Chcąc zaprezentować mieszkańcom stolicy większą liczbę konkurencji modelarskich (tym samym modeli i ich wykonawców), organizatorzy przeprowadzili oddzielne imprezy ogólnopolskie. Były to:

- Ogólnopolskie Zawody Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi (F2B)
- Ogólnopolskie Zawody Modeli Aircombat (w konkurencjach ESA WWI i WWII)


Atrakcje dodatkowe:


- pokazy modeli latających (innych klas);
-  Finał Ogólnopolski Konkursu Młodych Artystów FAI z udziałem Fundacja Jedyna Taka – uroczystość wręczenia nagród laureatom międzynarodowego konkursu plastycznego. Podczas uroczystości będzie prezentowana wystawa pokonkursowa w scenerii plenerowej lotniska Bemowo – bezpośrednio na polu startowym zawodów „Dni Małego Lotnictwa”;
-  ekspozycja sprzętu motoparalotniowego – Gekon Glide Club;
-  fabryka latawczyka – warsztaty budowy latawców dla dzieci i zabawy z wiatrem;
-  Smyki na Start – warsztaty dla dzieci (budowa modeli latających polskiego szybowca PW-5 „Smyk”) – Fundacja „Smyki na Start”.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia:

 

Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Używasz bardzo starej przeglądarki Niektóre funkcje strony mogą nie działać poprawnie.
Uaktualnij oprogramowanie.