Przekaż darowiznę KRS 0000453750
Newsletter

Anna Płoszyńska w finale Miss Wheelchair World w Meksyku!

Już wkrótce wielki finał drugiej edycji Miss Świata na Wózku! Tym razem przeniesiemy się do Meksyku, by kibicować Annie Płoszyńskiej! Główną ideą Wyborów Miss Świata na Wózku jest nie tylko integracja środowisk osób z niepełnosprawnością na całym świecie i przełamywanie barier, ale również możliwość pokazania, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem. Ponadto sądzimy, że ułatwi także wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych. Ułatwienie kontaktów, przyspieszenie przepływu informacji między poszczególnymi krajami, zwrócenie uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami w różnych kulturach – to wszystko i wiele więcej to główne założenia wynikające z integracji środowiska z całego świata.

 

Pierwsza edycja Miss Wheelchair World odbyła się w 2017 roku z naszego ramienia w Polsce, w Warszawie. Na widowni i przed ekranami zgromadziliśmy ogromną widownię z całego świata, która kibicowała swoim finalistkom. W tym roku wybory odbywają się w Meksyku, a Galę Finałową będziemy mogli podziwiać 29 października.

 

Oto kto powalczy o tytuł:

1. Brazil - Ana Paula de Oliviera
2. Cameroon - Medzuh Sojip Nicole Michele
3. Canada - Melissa Exton
4. Chile - Damaris Franchesca Carrillo Samaniego
5. Colombia - Viki Dayanna Monroy Hernandez
6. Czech Republic - Kristyna Krenova
7. Ecuador - Sara Cristina Liulluna
8. El Salvador - Karen Marlene Guzmàn Garcia
9. France - Magali Saby
10. Guatemala - Maria Gertrudis de Leòn Navarrete
11. India - Somya Thakur
12. Kenya - Esther Nyakiuru Njuguna
13. Malaysia - Nur Ashikeen Binti Iqbal
14. Mexico - Karen Koch Ferrer Aquino
15.Mongolia - Lkhamsuren Bold
16. Netherlands - Tirzah Lopez
17. Nigeria - Rita Ofili
18.Panama - Maria de Los Àngeles Aguilar Vega
19. Peru - Sabdy Izquierdo Tafur
20. Poland - Anna Płoszyńska
21. Romania - Alivia Petrea
22. Spain - Silvia Arbelo Gonzales
23. South Africa - Tanelyn Bock
24.Tanzania - Witness Raphael
25. Ukraine - Khrystyna Syrova Kovalyshyn
 
Nasza piękna Polka, Anna Płoszyńska, ma możliwość powalczyć też o tytuł Miss Popularity. Każdy z nas może jej w tym pomóc! Oto kilka słów od Ani na temat wyborów:
 
Nazywam się Ania Płoszyńska. Mam 25 lat i w 2015 roku uległam wypadkowi, przez co poruszam się na wózku inwalidzkim. Staram się jednak pokazywać, że życie z niepełnosprawnością może być równie barwne co życie osoby chodzącej. Każdego dnia obalam stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i pracuję z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową. Od ponad 2 lat trenuję pływanie i startuję w licznych zawodach, a wcześniej uprawiałam również taniec towarzyski. W 2016 roku wzięłam udział w wyborach Miss Polski na wózku, gdzie zajęłam 3 miejsce i zostałam II wicemiss Polski. Przede mną kolejne wyzwanie. Wyjazd na Miss Świata do Meksyku i godne reprezentowanie mojego kraju oraz innych osób poruszających się na wózkach. Pragnę pokazać, że kobieta z niepełnosprawnością może być równie piękna co kobieta chodząca, że każdy jest tak samo ważny, tak samo wyjątkowy. Niestety podróż do Meksyku jest bardzo kosztowna i bez Waszej pomocy nie będę w stanie tam dotrzeć i przełamywać kolejnych barier. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą zmienię wizerunek osób z niepełnosprawnościami i pokażę, że piękno nie ma barier.
 
Aby pomóc Ani i na nią zagłosować należy przejść na profil na Facebooku lub na Instagramie i tam oddać głos!

 

Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Używasz bardzo starej przeglądarki Niektóre funkcje strony mogą nie działać poprawnie.
Uaktualnij oprogramowanie.