Przekaż darowiznę KRS 0000453750
Newsletter

Sesje zdjęciowe do wystawy Jedyna Taka Mama

Artykuł w budowie…

Na ten dzień czekaliśmy długo. Od kiedy w naszych głowach pojawił się pomysł zorganizowania wystawy Jedyna Taka Mama robiliśmy wszystko, aby go zrealizować…

Jutro w Warszawie, Gdańsku i Dzierżoniowie dzięki zaangażowaniu wielu osób robimy sesje zdjęciowe. Tydzień później spotykamy się w Krakowie.

Zdjęcia z tych sesji pojawią się na wystawie w Galerii Arkadia, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Cel wystawy…

Macierzyństwo dla każdej kobiety jest wyzwaniem. To najpiękniejsza, ale i najtrudniejsza rola w życiu. Jednak zanim na świecie pojawi się ten długo wyczekiwany Skarb, przyszła mama musi przejść wiele badań, kilkanaście razy odwiedzić ginekologa, wybrać szpital w którym chce rodzić, skompletować wyprawkę itd. I chociaż dla wielu kobiet nie stanowi to problemu, to dla mam z niepełnosprawnością zwłaszcza ruchową już tak.  Brak dostosowanych gabinetów ginekologicznych, oddziałów położniczo-ginekologicznych, bariery mentalne, brak odpowiedniego sprzętu ułatwiającego opiekę nad dzieckiem to tylko kilka z licznych trudności, które czasami ciężko jest pokonać, a przecież niepełnosprawność nie czyni kobiety gorszą mamą, nie jest przeszkodą w byciu odpowiedzialną osobą za drugiego człowieka, który pragnie naszej miłości, wsparcia i opieki.

Od naszej pierwszej wystawy, która miała miejsce 5 lat temu nic tak naprawdę się nie zmieniło. Macierzyństwo kobiet z niepełnosprawnością wciąż jest tematem tabu. Dlatego też zdecydowaliśmy się na kolejną wystawę, bo chcemy zwrócić uwagę na potrzeby kobiet z niepełnosprawnością. Chcemy pokazać piękne i silne kobiety, które nie tylko motywują do działania, ale przede wszystkim są wspaniałymi mamami.

Sesje zdjęciowe do wystawy…

Fundacja Jedyna Taka za pośrednictwem profilu Jedyna Taka Mama na portalu społecznościowym Facebook przeprowadziła casting, z którego wybrała mamy z niepełnosprawnością ruchową z różnych części Polski.

Mamy te wraz ze swoimi dziećmi wezmą udział w sesjach zdjęciowych, które odbędą się 11.05 w Warszawie, Gdański i Dzierżoniowie oraz 18.05 w Krakowie.

Zdjęcia z tych sesji pojawią się już wkrótce na wystawie w Galerii Arkadia z okazji Dnia Matki.

Wsparcie…

Fundacja Jedyna Taka dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola

Pomysłodawca wystawy: Fundacja Jedyna Taka

Partner główny: Galeria Arkadia

Partnerzy wystawy: Basilur Tea Poland, Sunrise Medical

Beauty Partner - DOUGLAS

Wsparcie: Studio IP Studio castingowe i fotograficzne, Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCH, U Fryzjerów, Studio Arena, Anapt, Dudzik, The Perfect Choice, Marta Woźniak Fotografia, Renata Goraczko, Magia Fryzur Matrix, Stowarzyszenie "Cool-awi", Łagowska Photography, Art Makijaż Kursy Makijażu i Stylizacji, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, ASDON, AGENCJA ZATRUDNIENIA SOD-JANISZEWSKI "TASMAN BY SOD", Fikołki Sala Zabaw Arkadia, Luna Dream, Skołowani, Maks Studio

Partnerzy Fundacji: Quickie Wheelchairs, SOD - Janiszewski, superoslony.pl, Czerkawski Odszkodowania

Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Używasz bardzo starej przeglądarki Niektóre funkcje strony mogą nie działać poprawnie.
Uaktualnij oprogramowanie.