Przekaż darowiznę KRS 0000453750
Newsletter

Kalendarz, który przełamuje stereotypy

Pragniemy zaprezentować Państwu dwa wyjątkowe kalendarze na rok 2014 Fundacji Jedyna Taka z finalistkami I Wyborów Miss Polski na wózku (Miss Poland Wheelchair 2013), który będzie wydany w listopadzie i dostępny między innymi na stronie www.jedyna-taka.pl

 
Konkurs Miss, którego byliśmy organizatorem cieszył się ogromnym zainteresowaniem społecznym. Dzięki zaangażowaniu mediów mogliśmy dotrzeć do szerszego grona osób za co serdecznie dziękujemy. Fundacja chce kontynuować swoja misję zmiany wizerunkowej osób z niepełnosprawnością i w tym celu w trakcie Warsztatów Finalistek Miss na wózku oraz Gali Finałowej powstały dwie sesje zdjęciowe: sesja w bieliźnie oraz w sukienkach.


Część finalistek pierwszy raz brało udział w profesjonalnej sesji. Sebastian Wolny fotograf miał na szczęście super podejście i potrafił rozładować stres. O dziewczynach mówi: "Podziwiam je, bo odważyły się przełamać tabu dotyczącego ciała osób z niepełnosprawnością". Dla nas to nie jest zwykła sesja w bieliźnie a pokazanie że w każdej z nas jest pierwiastek kobiecości mimo tego jak nieraz odbierane są kobiety na wózku. Kalendarz w sukienkach pokazuje że Piękna kobieta i w bieliźnie i w sukience wygląda po prostu pięknie a takie są właśnie finalistki. Jedyne Takie :)

 

Prace nad kalendarzem w bieliźnie odbywały się podczas Warsztatu Miss w Bydgoszczy. Zdjęcia do kalendarza trwały 3 dni, mieliśmy bardzo napięty grafik, więc często sesja kończyła się późno w nocy. Kalendarz w sukienkach powstał podczas pobytu w Ciechocinku, w trakcie przygotowań do gali finałowej. Jak i przy pierwszej sesji nie mieliśmy budżetu, tylko fotografa i mnóstwo chęci do pracy.

 

Cel wydawnictwa: Pokazanie pięknych, atrakcyjnych kobiet. Zwrócenie uwagi na to że kobieta jeżdżąca na wózku również może wyglądać kobieco i że w każdej z nas jest to "coś" bez względu na to czy poruszamy się na swoich nogach czy jeździmy na wózku.


Kalendarz będzie sprzedawany w formie cegiełki, z której dochód Fundacja przeznaczy na cele statutowe, tj. aktywizację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością. Przygotowujemy się również do promocji na terenie Ciechocinka tytułowane Miss będą promować kalendarz na terenie uzdrowiska na przełomie listopad,
grudzień. Zachęcamy do zakupu kalendarza i wspierania działań fundacji.

 


Poniżej przedstawiamy po pięć zdjęć z nadchodzących kalendarzy, jesteście ciekawi pozostałych? Zapiszcie się do newslettera, aby otrzymać powiadomienie o możliwości zakupu, gdy tylko będzie w sprzedaży.

 

Kalendarz nr 1 - w bieliźnie

 

            

 

Kalendarz nr 2 - w sukienkach

 

              

 

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz jako pierwszy informację kiedy kalendarz będzie dostępny.

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez fundację Jedyna Taka z siedzibą w Ciechocinku przy ul. Słowackiego 15/2 oraz podmioty z nią współpracujące. Zgodnie z obowiązującą Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144. poz 1204) przysługuje Ci w każdej chwili prawo do aktualizacji Twoich danych. Wyrażam również dobrowolną zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od fundacji Jedyna Taka z siedzibą w Ciechocinku przy ul. Słowackiego 15/2 i podmioty z nią współpracujące.

 

Patronat medialny:

 

 

Dziękujemy darczyńcom:

 

     

Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Używasz bardzo starej przeglądarki Niektóre funkcje strony mogą nie działać poprawnie.
Uaktualnij oprogramowanie.