Przekaż darowiznę KRS 0000453750
Newsletter

Kandydatka #1: Paula Nolbert

Hej, jestem Paula. Od niedawna rozpoczęłam pracę w branży rehabilitacji, a w październiku zaczynam studiować pedagogikę. Na co dzień realizuje swoje pasje i marzenia poprzez udział w sesjach fotograficznych. Przed obiektywem czuję się jak ryba w wodzie. Stylizacje i makijaż do sesji przygotowuję sama, gdyż pozwala mi to rozwijać swoje zainteresowania tą tematyką. 

Udział w wyborach Miss Polski na Wózku 2016 wspominam jako wspaniałą przygodę, dzięki której mogłam poznać wielu wspaniałych ludzi, uwierzyć we własne możliwości oraz w to, że marzenia się spełniają. 

Paula Nolbert
Oddanych głosów 293

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #1

293 głosów

Paula Nolbert

Kandydatka #2: Paulina Narożnik

Mam na imię Paulina. Jestem 20-letnią optymistycznie nastawioną do życia osobą. Lubię poświęcać czas jako instruktor na obozach Fundacji FAR. Realizuje swoje pasje poprzez uchwycenie w obiektywie aparatu ulotnych chwil, które mnie otaczają. Co więcej interesuję się modą i wizażem. Z uśmiechem wspominam emocje, które towarzyszyły mi podczas udziału w wyborach Miss Polski na Wózku 2016. 

Paulina Narożnik
Oddanych głosów 282

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #2

282 głosów

Paulina Narożnik

Kandydatka #3: Wioleta Więckowska

Jestem niepoprawną optymistką. Znajomi mówią, że jestem również jak akumulatorek, który ładuje ich pozytywną energią. Kocham szpilki i uważam, że jestem do nich stworzona – przecież nie muszę w nich biegać. Mam totalnego bzika na punkcie makijażu i paznokci. Pozytywnie zakręcona i wiecznie uśmiechnięta – chociaż potrafię się wzruszyć (nawet na "głupich" filmach). Nie marnuję czasu na zamartwianie się i jestem otwarta na to, co przynosi mi los. Chociaż często życie podkłada mi kłody pod koła, ja się nie poddaję i z uśmiechem je pokonuję. Od 3 roku życia jestem związana z krakowską Fundacją Hipoterapia Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych - zaczęłam jako podopieczna, a obecnie kieruję promocją i komunikacją społeczną Fundacji. Studiuję Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim a w Fundacji pomagam również jako asystentka terapeutów. Od urodzenia zmagam się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA typ III), ale niepełnosprawność nie przeszkadza mi w spełnianiu marzeń i aktywnym życiu. Udział w wyborach Miss Polski na Wózku 2016 wspominam jako wspaniałe przeżycie, ale też fantastyczną szkołę życia.

Wioleta Więckowska
Oddanych głosów 1727

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #3

1727 głosów

Wioleta Więckowska

Kandydatka #4: Aleksandra Suska

Obecnie mam 23 lata pochodzę z Kielc i jestem studentką IIº resocjalizacji i profilaktyki społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Moją pasją jest amatorska gra w kole teatralnym. Jako, że jestem osobą nie umiejącą usiedzieć w miejscu to ciągle szukam nowych przygód. Nie mam problemów ze swoją niepełnosprawnością i mimo, że mój wygląd znacznie różni się od wyglądu moich koleżanek to kompletnie mi to nie przeszkadza i w pełni siebie akceptuję. Myślę, że takie podejście nie powstrzymało mnie przed spełnieniem swojego marzenia z dzieciństwa i 2 lata temu zostałam finalistką Miss Polski na wózku. Jako dziecko zawsze powtarzałam, że ludzie jeszcze zobaczą mnie na wybiegu i tak też się stało. Oprócz spełnienia marzeń przeżyłam cudowne chwile, które już na zawsze pozostaną w moim sercu. Pokazałam wszystkim, że marzenia się nie spełniają JE SIĘ SPEŁNIA. Ja, dziewczyna nie poruszająca żadną z kończyn, mająca zdeformowane ciało wzięłam udział w konkursie piękności…ktoś by mógł powiedzieć, że to czyste szaleństwo. Nie zgadzam się z tym, piękno to coś więcej niż idealna figura, piękno jest wszędzie jeśli tylko chcemy je dostrzec. Jestem urodzoną optymistką, która czerpie z życia ile się tylko da, a moje życie niewiele różni się od życia moich rówieśników. Robię wszystko to, co osoby w moim wieku, a niektórzy mówią, że nawet jeszcze więcej. Kiedy ktoś mi mówi, że się nie da po prostu w to nie wierzę. Życie mamy jedno, więc żyjmy, a nie wegetujmy!         

Aleksandra Suska
Oddanych głosów 252

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #4

252 głosów

Aleksandra Suska

Kandydatka #5: Weronika Wróbel

Nazywam się Weronika Wróbel, mam 23 lata. Pochodzę ze Świdnicy. Na co dzień mieszkam we Wrocławiu, gdzie pracuję na uczelni WSB. W wolnych chwilach spędzam czas ze znajomymi. Jestem wolontariuszką w wypożyczalni rowerów integracyjnych typu hanbike. Podnoszę ciężary, w swojej kategorii wagowej zostałam Mistrzynią Polski. W 2013 roku w wyborach Miss Polski na Wózku zdobyłam tytuł II Wicemiss, Miss Publiczności i Miss Internetu. Moja przygoda w wyborach umożliwiła mi wzięcie udziału w pokazach mody, sesjach zdjęciowych oraz zagraniu w serialu "Ślubna gorączka". 

Weronika Wróbel
Oddanych głosów 15060

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #5

15060 głosów

Weronika Wróbel

Kandydatka #6: Beata Jałocha

W 2013 roku musiała się zmierzyć z czymś, czego podświadomie bała się najbardziej. Gdy w wyniku wypadku spadł na nią samobójca, życie postawiło ją po drugiej stronie lustra, zamieniając miejscami z pacjentami, z którymi do tej pory sama pracowała w gabinecie rehabilitacyjnym. Jej historia przed czterema laty odbiła sie głośnym echem krążąc w mediach i portalach społecznościowych w całej Polsce. To, co przytrafiło sie Jej mogło spotkać każdego z Nas.

Zwykła dziewczyna, która w wyniku dziwnego zbiegu okoliczności znalazła sie w nieodpowiednim miejscu i czasie. Wydawałoby sie, że straciła wszystko, bowiem w rezultacie wypadku ma całkowicie przerwany rdzeń kręgowy - ona jednak krok po kroku, podnosi się szukając nowych wyzwań i walcząc o siebie.

I gdy uważnie się Jej przyjrzycie, zauważycie, że wyzwania jakie podejmuje, to kolejne kroki milowe w budowaniu nowego życia. Kurs szybowcowy, wystąpienie na TEDx jako mówca, skoki spadochronowe, loty balonem, udział w Miss Polski na wózku 2014, gdzie zdobyła tytuł pierwszej vicemiss, pokazują jak wiele jest samozaparcia i konsekwencji w podejmowanych próbach odzyskania tego, co Jej zabrano.

Ceni w ludziach uważność i  otwartość.

Chce pokazać w jaki sposób trudne doświadczenia powoli lecz systematycznie przekuwać w siłę, motywację i wartości, które w przyszłości mogą pomóc innym.

Żyje i podejmuje decyzje tak, jakby niepełnosprawności w jej życiu nie było, czemu bacznie przygląda się jej najwierniejszy towarzysz, Lulu - berneński pies pasterski.

Beata Jałocha
Oddanych głosów 26552

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #6

26552 głosów

Beata Jałocha

Kandydatka #8: Elżbieta Zarzecka

Zgłaszając do się udziału w Miss Polski na Wózku 2016 nie sądziłam, że dzięki głosom internautów zdobędę tytuł Miss Popularności. Dlatego staram się godnie nosić koronę i swoją skromną osobą wspierać różne akcje społeczne np. biorąc czynny udział w biegu charytatywnym. Kiedyś prowadziłam gabinet kosmetyczny, dlatego pięknie zrobione paznokcie to nadal moja pasja.

Elżbieta Zarzecka
Oddanych głosów 495

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #8

495 głosów

Elżbieta Zarzecka

Kandydatka #9: Aleksandra Karpińska

Witam wszystkich, 

Na co dzień pracuję w międzynarodowej firmie z oddziałem polskim, gdzie zajmuję się całą biurokracją. Oprócz tego prowadzę zajęcia sportowe dla dzieci poruszających się na wózku w swoim mieście. Moje przygoda z Miss Polski na Wózku 2014 była cudowna, gdyż bardziej otworzyłam się na ludzi. Ludzie mówią, że jestem osobą pogodną wiedzącą czego chce. Uwielbiam pokonywać postawione sobie wcześniej wyzwania. 

Aleksandra Karpińska
Oddanych głosów 137

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #9

137 głosów

Aleksandra Karpińska

Kandydatka #10: Monika Florczuk

Jestem zwariowaną i pewną siebie dwudziestolatką z dużym dystansem do siebie i świata. Po przez moje zainteresowania przełamuje wszelkie stereotypy o osobach z niepełnosprawnościami. Jednym z nich jest pływanie ,w którym zajęłam drugie miejsce w mistrzostwach Polski. Ale jednak moją największą pasją i zamiłowaniem jest moda. Chciałabym pokazać ,że dziewczyny poruszającą się na wózku wcale nie muszą wyglądać jak babcie w grubych skarpetach i beretach... co pokazały  też dziewczyny biorące udział w Miss Polski na Wózku 2014. Konkurs ten był dla mnie przełomowym momentem w moim życiu ,od tego czasu stałam się jeszcze bardziej pewną siebie osobą. Po konkursie zyskałam krąg swoich fanów ,ludzi ,którzy mnie wspierają w tym co robie, piszą do mnie a nawet się inspirują, dzięki czemu stałam się bardziej medialną osobą. Podsumowując..

Pół żartem pół serio liczy się wygrana i wygląd jak Dama :)

Monika Florczuk
Oddanych głosów 307

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #10

307 głosów

Monika Florczuk

Kandydatka #11: Monika Szawłowska (Buczyńska)

Miałam przyjemność wzięcia udziału w I Wyborach Miss Polski na wózku w 2013 roku. Od tego czasu trochę się w moim życiu zmieniło. Jestem szczęśliwą mężatką, ukończyłam drugi kierunek studiów, spełniam się zawodowo i adoptowałam katowanego pieska. Zastanawiałam się, czy wziąć udział w wyborach Miss Wheelchair World – po namyśle postanowiłam startować dla Was, by każdy uwierzył w swoją wyjątkowość. Zawsze kierowałam się jednym twierdzeniem i jestem w 100% pewna, że to naprawdę działa, a przepis na szczęście jest prosty: Dawaj ludziom to, co chciałabyś, by inni dawali Tobie.

Monika Szawłowska (Buczyńska)
Oddanych głosów 426

Głosowanie SMS zakończone
kandydatka #11

426 głosów

Monika Szawłowska (Buczyńska)
Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Używasz bardzo starej przeglądarki Niektóre funkcje strony mogą nie działać poprawnie.
Uaktualnij oprogramowanie.