Przekaż darowiznę KRS 0000453750
Newsletter

IV Wybory Miss Polski na Wózku

Gala Finałowa 2016 – nasza relacja!

[PL] Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016
 
Ryk silników, oślepiające światła, głośna muzyka, podekscytowanie płynące z tłumu, wyczekiwanie... I ogłuszający wrzask publiczności, gdy finalistki Miss Polski na Wózku 2016 podjeżdżają pod scenę na motorach. Tak zaczyna się Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 – a to dopiero początek prawdziwego show.
 
Przygotowania czas zacząć!
16. lipca 2016 roku o godzinie 20.00 rozpoczęło się wydarzenie, do którego przygotowania trwały od miesięcy. Czwarta edycja Wyborów Miss Polski na Wózku, bo o niej mowa, zawładnęła umysłami dziesiątek ludzi: pracowników Fundacji Jedyna Taka, wolontariuszy, partnerów i przede wszystkim – finalistek konkursu i ich przyjaciół i rodzin. Od dziesięciu dni trwały Warsztaty Miss w Warszawie, w trakcie których dwunastka najpiękniejszych Polek poruszających się na wózku uczyła się choreografii, brała udział w sesjach zdjęciowych, warsztatach z wizażu i rozmawiała z coachem, a wszystko po to, by Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 wypadła jak najlepiej.
 
Dobre lepszego początki
Fundacja Jedyna Taka została założona przez dwie niepełnosprawne matki, które chciały zmieniać świat na lepsze. Idea jest prosta: każdy może być kim chce, a ograniczenia są tylko w głowie. Z zapałem i gotowością do działania zaczęły rozkręcać pierwszą edycję Miss Polski na Wózku. 
- Nikt wtedy nie śmiał marzyć, że zajdziemy tak daleko – wspomina Katarzyna Wojtaszek, prezes Fundacji Jedyna Taka. - Chcieliśmy zorganizować wydarzenie, które zmieni wizerunek osób z niepełnosprawnością. Chcieliśmy działać na rzecz kobiet na wózkach. Te kilka lat temu nikt nie kojarzył kobiety z niepełnosprawnością z rolą matki czy żony. A co dopiero modelki czy Miss! Gdy wspominam tamte czasy i patrzę na tegoroczną Galę Finałową, łza kręci mi się w oku. Minęło kilka lat, a my widzimy nieustanne zmiany, na lepsze. W logo naszej Fundacji znajduje się motyl. Nie bez powodu. Nasze Miss to wspaniałe kobiety – o pięknych twarzach i dobrych sercach. My pomagamy im rozwinąć skrzydła.
I faktycznie, z roku na rok Gala Finałowa Miss Polski na Wózku gromadzi coraz więcej zwolenników projektu. Widzimy ich na publiczności, czytamy ich komentarze w Internecie. Są pełne ciepłych słów i spostrzeżeń, dotyczących tego, że każda kobieta może być piękna.
 
Sobota, 16. lipca 2016, około godziny 20.00
Show się zaczyna. Po przedstawieniu partnerów i otwarciu Gali przez zdobywczynię najbardziej prestiżowej nagrody telewizyjnej – Telekamery – Aleksandrę Kostkę, na scenie pojawia się zespół taneczny Trans. To nie jest jedyny raz, gdy ci mistrzowie tańca nowoczesnego pojawiają się tego dnia na scenie. Potem będą towarzyszyć finalistkom niejednokrotnie w układach choreograficznych oraz urozmaicać oczekiwanie między kolejnymi wyjściami finalistek. Najbardziej widzom w pamięć zapadnie występ w trakcie którego finalistki na wózkach zatańczą razem z tancerkami. Równo, w rytm skocznej muzyki, bo przecież tańczyć każdy może. Oklaski będą trwać jeszcze długo po występie i dopiero prowadzącej Aleksandrze Kostce uda się uciszyć rozentuzjazmowany tłum. Zrobi to tak jak zawsze – skutecznie i z klasą. Mówiąc o pasji i pięknie, o dobrych sercach finalistek i ograniczeniach, które są w głowie. Aż do hucznego finału, w trakcie którego poznamy Miss Polski na Wózku 2016...
 
Światło i dźwięk, suknie i muzyka
Nim jednak to nastąpi, finalistki zaprezentują się jeszcze kilka razy na scenie. Ubrane w suknie ślubne projektu Violi Piekut, sprawią, że tłum na chwilę wstrzyma oddech. Blondynki, brunetki, wszystkie zjawiskowe niczym anioły, opowiadają o tym jak wyobrażają sobie ślub. 
W kolejnym wyjściu widzimy je w sukniach wieczorowych. Tym razem rządzą ostre kobiety, bo przecież wózek nie definiuje charakteru, a niepełnosprawność nie wyklucza nieziemskiego seksapilu. Pełne niewinności anioły przemieniają się w diablice gotowe ruszyć na podbój świata. W głowach wszyscy mają obraz z początku Gali Finałowej, gdy wjechały na motorach w rytm ostrej muzyki, pewne siebie i przebojowe. Czerwień rozbudza emocje, róż to nowa czerń, podkreślająca niezwykłe kształty finalistek. Odważnie wycięte stroje w kolorach pomarańczy głoszą hasło kobiecej siły i bezkompromisowej radości życia. Bo życie jest tylko jedno!
 
Miss Świata na Wózku
Pula niespodzianek jeszcze się nie wyczerpała. Po chwili ciszy Fundacja Jedyna Taka zapowiada projekt Miss Świata na Wózku. Na ekranie zostają zaprezentowane wypowiedzi Miss na wózkach z różnych krajów. Finalistki z Indii i Stanów Zjednoczonych mówią o tym, że niepełnosprawność nie stanowi ograniczenia. Opowiadają o tym z czym kojarzy im się Warszawa, o pięknie, które nie ma jednoznacznej definicji  i wyrażają swoje poparcie dla projektu Miss Świata na Wózku. A prezes Fundacji Jedyna Taka Katarzyna Wojtaszek zaprasza do zostania partnerami projektu i wspierania go z całego serca.
I jeśli jest na publiczności ktoś, kto myśli, że już nic go nie zachwyci bardziej – na scenie pojawiają się trzy Miss Polski na Wózku: Miss Polski na Wózku 2013 Olga Fijałkowska; Miss Polski na Wózku 2014 Julia Torla i Miss Polski na Wózku 2015 Katarzyna Kozioł. Cel? Oficjalne otwarcie wyjątkowego projektu Miss Świata na Wózku, którego są ambasadorkami. Widzowie mają niepowtarzalną okazję zobaczyć zapowiedź klipu promującego przyszłoroczną imprezę mającą miejsce w Warszawie. 
 
Miss Polski na Wózku 2016 zostaje...
Atmosfera osiąga wrzenie, występy gwiazdy wieczoru – zespołu Sound'n'grace – zachęcają ludzi na publiczności do tańca, a prowadząca przechodzi w końcu do najważniejszego punktu wieczora. Ogłoszenie wyników – to zawsze chwila pełna łez wzruszenia i śmiechu radości. To moment, w którym finalistki stają ramię w ramię, wspominają wspólnie spędzony tydzień i czekają na słowa, które zmienią życie jednej z nich...
– Miss Polski na Wózku Anno Domini 2016 zostaje... – chwila oczekiwania, budowanie napięcia i w końcu poznajemy werdykt. – Adrianna Zawadzińska!
 
Czterokrotna Miss z Malborka
Adrianna Zawadzińska, 26-letnia dziewczyna z Malborka, nie wierzy w to co słyszy. Zostaje nie tylko Miss Polski na Wózku 2016, ale też Miss Foto 2016, Miss Publiczności 2016 i Miss Medycyny Estetycznej Profemed 2016. Pozuje do zdjęć, uśmiechając się szeroko i szepcząc coś o cudzie, który właśnie się wydarzył.
Każda z finalistek ma swoją historię. Adrianna porusza się na wózku od kilku miesięcy. Choroba – rdzeniowy zanik mięśni – dopadła ją niespodziewanie. Podstępnie z każdym dniem osłabiała coraz bardziej jej mięśnie. Jednak Ada dzięki temu zrozumiała, że w życiu liczy się coś więcej niż wygląd. Zainteresowała się buddyzmem i medycyną niekonwencjonalną. Prowadzi bloga, na którym dzieli się swoimi przemyśleniami i zdjęciami. Wierzy, że człowiek powinien najpierw pokochać siebie, by innych móc tą miłością obdarowywać. 
Jej przygoda właśnie się zaczyna – jako Miss Polski na Wózku 2016 będzie brała udział w licznych projektach, sesjach zdjęciowych czy wydarzeniach charytatywnych, a wszystko po to, by przypominać, że wózek nie jest ograniczeniem. Także w pomaganiu innym.
 
Najpiękniejsze z pięknych
Choć wszystkie finalistki zachwycały urodą i jury w tym roku miało naprawdę trudny wybór, to tytułów jest tylko kilka. I Wicemiss Polski na Wózku 2016 została Patrycja Wójciak, a II Wicemiss Polski na Wózku 2016 Anna Płoszyńska. Ponadto w tym roku został przyznany tytuł Miss Mediów Społecznościowych, który otrzymała Agata Cybuchowska. Natomiast najbardziej wzruszającą chwilą był moment wręczenia korony Elżbiecie Zarzeckiej, która to otrzymała najwięcej głosów w głosowaniu internautów, tym samym zdobywając tytuł Miss Popularności 2016. A wszystko to dzięki mężowi, który namówił ją do udziału w konkursie, powtarzając, że jest najpiękniejszą kobietą na świecie.
 
Gdy emocje opadły...
Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 już za nami. Tytuły zostały przyznane. Dziś Amfiteatr Bemowo wygląda smutno. Nie ma tam ludzi, nie ma tych uśmiechniętych twarzy. Tylko gdzieś, pośród murów, słychać echo minionych wydarzeń. Echo, które w mediach będzie się niosło coraz głośniej. Bo Fundacja Jedyna Taka się nie poddaje. Działa, by zmieniać wizerunek osób z niepełnosprawnością i już zaczęła przygotowania do przyszłorocznego konkursu Miss Świata na Wózku. Nieustannie, dążąc ku lepszemu życiu.
 
Gala dostępna dla wszystkich.... 
Dzięki wsparciu Fundacji Kultury bez Barier, w trakcie Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016 zapewnione zostało tłumaczenie na język migowy, audiodeskrypcja i pętla indukcyjna. Wydarzenie to odbyło się w miejscu dostępnym dla osób poruszających się na wózkach.
Tłumaczenie na język migowy - Tomasz Smakowski
 
 
Tekst: Sylwia Błach, Fundacja Jedyna Taka
 
 
-------------
[ENG] Final Miss Poland Gala 2016 – our report!
Miss Poland Wheelchair 2016 Final Gala 
 

The engines roaring, lights flashing, loud music, excitement flowing from the crowd, waiting… And the deafening scream of the audience, when the finalists are coming up to the stage on motorbikes.

This is how the Miss Wheelchair Poland Final Gala starts – and it is just the beginning of a real show. 

 

The preparations time to start!

On the 16th of July 2016 at 12.00 started the event, which had been prepared for months. The fourth edition of Miss Wheelchair Poland in Warsaw, yes that’s what we’re talking about, took possession of the minds of tens of people: the Only One Foundation employees, volunteers, partners and above all – the competition finalists, their families and friends. For ten days the Miss workshops in Warsaw were taking place, during which the twelve of the most beautiful Polish women on wheelchairs  were learning choreography, taking part in photo shoots, visage workshops, talking to the coach, and all that  just to make the Miss Poland Wheelchair 2016 Final Gala be the best it possibly could.  

 

The good beginnings of the better

The Only One Foundation  was started by two disabled mothers, that wanted to change the world for the better. The idea is simple: everybody can be whoever they want to be and the limitations are only in our heads. With enthusiasm and eagerness they started to unwind the first edition of Miss Poland Wheelchair.

Nobody at that time dared to dream that we would go that far – remembers Katarzyna Wojtaszek, president of the Only One Foundation – we wanted to organize the event, that would change the image of people with disabilities. We wanted to act on behalf of women in wheelchairs. Few years ago nobody associated a woman with disability with the role of mother or wife. Not to mention a model or Miss. When I remember those times and watch the Final Gala, the tear spins in my eye. A few years passed by and we keep seeing changes for the better. In our logo there is a butterfly, and for a reason. Our Miss are great women, of beautiful faces and good hearts. we help them spread their wings.   

And in fact, from year to year Miss Poland Wheelchair 2016 Final Gala draws in more and more advocates of the project. We can see them in the audience, we read their commentaries in the internet. Those are full of warm words and notices, concerning the fact that every woman can be beautiful.

  

Saturday,July the 16th, about 8 p.m.

The show starts. After the introduction of partners and the Gala opening by the winner of the most prestigious TV award –Aleksandra Kostka, dance team Trans appears on stage. It’s not the only time when those masters of modern dance will be performing today. Later they will accompany the finalists in their choreography and diversify the waiting periods between the finalists’ appearances. The audience will remember the performance of finalists on wheelchairs with the dancers with lively music the best. Evenly, in the rythym of lively music. after all, everyone can dance. The applause will go on and on long after the performance and until the leading Aleksandra Kostka will manage to quiet down the enthusiastic crown. She will do it, as always, efficiently and in style. While speaking of the good hearts of the finalists and limitations which are only in one’s head. All that until the pompous final, when we meet the Miss Poland Wheelchair 2016.        

 

Light and sound, gowns and music

But before that will take place, the finalists will present themselves several times on stage. Clad in wedding gowns designed by Viola Piekut, they will make the crowd hold their breath for a moment. Brunettes, blondes, all of them phenomenal like angels, talk about how they imagine wedding.

In the next appearance we see them in evening gowns. This time there are spicy women in charge, Since a wheelchair does not identify the nature, does not exclude unearthly sexappeal. Angels full of innocence change into devils ready to conquer the world. Everyone has in their head the image from the beginning of Final Gala, when they drove in with the rythym of sharp music, confident and combative. The red stirs emotions, thepink is the new black, emphasizing the finalists’ shapes.The bravely cut outfits in the colours of orange proclaim the motto of female power and uncompromising oy of life. Because there is only one life!

 

Miss Wheelchair World

But the jackpot of suprises has not run out yet. After a moment of silence the Only One Foundation  announces the Miss Wheelchair World Project. On the screen there are speeches of finalists from different countries presented. The finalists from India  and the USA speak of how their disability is not a limitation. They talk about what is their association for Warsaw, about the beauty which does not have a clear definition and express their suport for the Miss Wheelchair World and the President of The Only One Fundation Katarzyna Wojtaszek invites everyone to become a partner of the project and to suport it with the whole heart.

If there is anyone in the audience who thinks there is nothing that could delight them more, there appear three Miss Poland on wheelchairs:

Miss Poland Wheelchair 2013 Olga Fijałkowska; Miss Poland Wheelchair 2014 Julia Torla and Miss Poland Wheelchair 2015 Katarzyna Kozioł. Purpose? The official opening of a Miss Wheelchair World  unique project, of which they are ambassadors. The spectators have a unique opportunity to see the trailer of the video clip promoting next years event taking place in Warsaw. 

                                                                                         

Miss Poland Wheelchair 2016 is…

The atmosphere reached boiling temperature, star of the evening performance – Sound’n’grace – encourage people in the audience to dance, and the leader moves on to the most important point of the evening. The results proclamation – it is always the moment full of tears of emotion, laughter and joy. It is a moment when the finalists stand arm to arm, remember the week they spent together and wait for the words that would change the life of one of them...

- Miss Poland Wheelchair Anno Domini 2016 becomes… a moment of waiting, building tension and finally we get to know the verdict – Adrianna Zawadzińska!

 

4-times Miss from Malbork

Adrianna Zawadzińska, 26-year-old girl from Malbork, does not believe what she hears. She becomes not only Miss Poland Wheelchair 2016, but also Miss Photo 2016, Miss Publicity 2016 and Miss Aesthetic Medicine Profemed 2016. She is posing for pictures, smiling widely and whispering something about the miracle that hasjust happened.

Every finalist has their story. Adrianna moves on a wheelchair for several months. The illness- Spinal Muscular Atrophy has caught her unexpectedly. Craftily, it has weakened her muscles more and more with every day. However Ada thanks to that understood that there is something more important in life than looks. She got interested in buddism and unconventional medicine. She has a blog, where she shares her thoughts and pictures. She believes that a man should first love himself, to be able to give that love to others.  

Her adventure just starts – as Miss Poland Wheelchair 2016 she will participate in numerous projects, photo shoots or charity events, and all that to remind that a wheelchair is not a limitation. Also in helping others.

 

The most beautiful of the beautiful

Although all the finalists have delighted with their beauty and the jury this year had a really difficult choice to make, there is only a few titles. I Vicemiss Poland Wheelchair 2016 became Patrycja Wójciak, and II Vicemiss Poland Wheelchair 2016 Anna Płoszyńska. Moreover this year there was a Miss Social Media title awarded, which Agata Cybuchowska received. However the modt poignant moment was a moment of awarding the crown to Elżbieta Zarzecka, who received the most votes of Internet users, at the same time winning the Miss Popularity title, and all that thanks to her husband, who persuaded her to take part in the competition repeating, that she is the most beautiful woman in the world.   

 

When excitement wore off...

The Miss Poland Wheelchair 2016 Final Gala is already behind us. Titles have been awarded. Today the Bemowo Amphitheatre looks sad. There are no people there. No smiling faces. Only somewhere among the walls, you can hear an echo of past events. An echo,  that will carry on in the media lauder and lauder. Because the Only One Foundation does not give up. It acts to change the image of people with disability. And it has already started preparations for the next year’s Miss Wheelchair World competition. Constntly striving for a better life.  

 

The Gala accessible for all... 

Thanks to the suport of Culture without barriers Foundation, during the Miss Poland Wheelchair 2016 sign language translation, audiosescription and induction loop were provided. The event was held in a place accessible for people on wheelchairs

Sign language translation –Tomasz Smakowski.

                                                                                                                       Text: Sylwia Błach The Only One Foundation

 

 

 

 

Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
Fot. Zawadzki Photography
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wybory Miss Polski na Wózku 2016 / Miss Poland Wheelchair 2016 Pageant 
 
Organizatorzy / organizers
1. Fundacja Jedyna Taka / The Only One Fundation
 
Współorganizatorzy / Co-organizers:
1. Urząd Miasto Stołeczne Warszawa
2. Stołeczna Estrada
3. Bemowskie Centrum Kultury art.bem
 
Patronat honorowy / Honorary patrons:
1. Samorząd Województwa Mazowieckiego
2. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
3. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 
Partnerzy Fundacji / The Only One Fundation's partners:

1. Quickie
2. SOD – Paweł Janiszewski
3. Meyra
4. Dobry Projekt
5. W czasie wyborów Miss Polski na Wózku 2016 makijaże zapewni Douglas
6. W czasie wyborów Miss Polski na Wózku 2016 stroje zapewni Viola Piekut
 
Partnerzy konkursu / Competition’s Partners:

1. Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A. Rehabilitacja Specjalistyczna
2. Akademia Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej
3. Kwiaciarnia Internetowa FloraQueen
4. Fundacja Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport
5. Centrum Wózków Inwalidzkich CWI
6. Asdon Sp. z. o. o.
7. Stricker
8. Profemed Medycyna Estetyczna
9. GTM Mobil
10. Akademia Berendowicz&Kublin, Warszawa, Tamka 49
11. Pneumat
12. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja
13. Willa Widokowa Wojnar
14. Lady's Place
15. Superoslony.pl
16. Missland Miss Polski
17. SkyDive Warszawa
18. Kancelaria Prawniczo-Bokerska Adversum Spółka z.o.o.
19. Sound&Visual Creative Studio
20. EgoFILM
 
Wsparcie organizacyjne / Organizing suport:
1. Polski HR A-trybut
2. AnLex Kancelaria Prawna Andrzej Gryczka
3. Deichmann
4. Uzdrowisko Nałęczów SA
5. Centrum Integracji i Rozwoju Agata Spała
6. Studio IP
7. Marzena Bartosz makeup
8. Anapt
9. Zawadzki photography
10. Zespół taneczny Trans
11. Liberator Warszawa
12. Karol Malec fotografia
13. Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie
14. Dudzik
15. Kaskader Kadr
16. Piotr Stajura
17. Fundacja Kultury Bez Barier 
 
Patroni medialni / Media Patrons:

1. Superstacja TV
2. Radio Kolor
3. Naszemiasto.pl
4. Portal Business Woman&Life
5. Portal Miasto Kobiet
6. Niepełnosprawni.pl
7. Magazyn "Nasze sprawy"
8. MilionKobiet.pl
9. Karta Różnorodności Koordynowana Przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
10. KampanieSpołeczne.pl
11. Medycyna Estetyczna Anti-Aging
 
Darczyńcy / Donors:
1. Instytut Transportu Samochodowego
2. Carrefour
3. Piekarnie i cukiernie Putka
4. AB Foto
5. Grupa Pofam Poznań
6. Agnieszka Jaworska
7. Artimento
8. Max Jarnołtówek 

Do poprawnej pracy strona potrzebuje obsługi JavaScript!
Używasz bardzo starej przeglądarki Niektóre funkcje strony mogą nie działać poprawnie.
Uaktualnij oprogramowanie.